Telefon : +90 501 351 78 77
Bizi takip edin :

14 Mayıs Kahvaltımız

14 Mayıs Kahvaltımız

  • 28 Eylül 2022, Çarşamba
  • 171 defa okundu

KÖY ENSTİTÜLERİ EĞİTİM MODELİNE GÖNÜL VERENLER YKKED ÇANAKKALE ŞUBESİ’NİN DÜZENLEDİĞİ “EĞİTİME DESTEK” KAHVALTISINDA BULUŞTULAR.
Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği Çanakkale Şubesi, Köy Enstitüleri’nin kuruluşunun 82. Yıldönümünü kutlama kahvaltısını Kepez Harmanyeri’nde düzenledi.
“Vatanın dağlarında, bayırlarında ve kırlarında hatta en ücra yerlerinde kendi kendine açıp solan çiçek bırakmayacağız” Diyen Köy Enstitüleri kurucu Milli Eğitim Bakanı Hasan Ali Yücel ile,
“Elimden gelse bütün dünya okullarının programlarına *insanın insanı sömürmemesi*adlı bir ders koyardım.” Diyen Köy Enstitüleri kurucu İlköğretim Genel Müdürü İsmail Hakkı Tonguç’un açtığı yola gönül veren öğretmenlerin buluşması oldu.
“Eğitime Destek” Kahvaltısında Savaştepe Köy Enstitülü Ahmet Tuncelli ve Nafiye Ergun öğretmenler, ADD, Atatürkçü Düşünce Topluluğu, ÇYDD, Eğitim-İş, Eğitim-Sen, Anneler Derneği, Yardımsevenler Derneği, 29 Ekim Cumhuriyet Kadınları Derneği, Merkez Ortaokulundan Yetişenler Derneği, İda Dayanışma Derneği, İda Gezginleri, Kale Gençlik İzci Grubu, Kepez Kent Konseyi, CHP İl yönetimi temsilcileri, CHP İlçe Başkanı ve yönetimi, Açı Koleji Müdürü ve Öğretmenleri, Sınav Kurs Merkezi, Masal Ana Okulu ve çok sayıda üye, gönüllünün katıldığı kahvaltıda Köy Enstitülü yıllara yolculuk yapıldı.
Köy Enstitülerinde sanat önemliydi. Mandolin, Keman, Halk Oyunları, şiir, şarkı ve marşlarla konuklar hoş vakit geçirdi. Nafiye Ergun öğretmenin mandoliniyle Köy Enstitülerinde söylenen türküler, İzci Lideri emekli öğretmen Vahap Bellibaş öğretmenimiz ile marşlar, Dr. Hasan Sezer’in kemanıyla şarkılar hep birlikte söylendi.
YKKED Çanakkale Şubesi Kadın Halk Oyunları Ekibi ve YKKED Erkek Halk Oyunları Ekibi’nin eğitmenleri; Rıdvan Yüce, Meserret Yüce Özkan ve Gülay Oktay’a Teşekkür Belgesi verildi.
Bugünü bizimle geçirerek, derneğimiz çalışmalarına destek veren tüm gönül dostlarımıza teşekkür ederiz. Bugün Köy Enstitülerindeki İmece kültürünü sizlerle yaşattık.
Ayrıca; kahvaltı buluşmamızda güler yüzü ve zengin mutfağı ile Harmanyeri işletmesinin sahibi üyemiz Sayın Muammer Barişkan ve emeği geçen personele en içten duygularımızla teşekkür ederiz.
YKKED Çanakkale Şubesi
Yönetim Kurulu
 
 


28 Eylül 2022, Çarşamba     171 defa okundu

Derneğimize üye olmak ister misiniz ?

Hakkımızda

-

İletişim
Bizi takip edin

Arama yapmak istediğiniz terimi girip ara butonuna basınız.

© 2023 THDSoft Tüm hakları saklıdır.