Telefon : +90 501 351 78 77
Bizi takip edin :

Ulu Çınarların İzinde Yeni Yazarlar

Ulu Çınarların İzinde Yeni Yazarlar

  • 13 Mart 2021, Cumartesi
  • 1482 defa okundu

Köy Enstitülü Ulu Çınarlar izinde yeni yazarlar şimdi sıra sizde, başarılar diliyoruz. Son Gönderim Tarihi :1 Nisan 2021

Sevgili öğrenciler,

Mustafa Kemal Atatürk'ün eğitime ne kadar büyük bir önem verdiğini biliyoruz. O'nun dediği gibi "Bir milleti hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatan da yoksulluğa köleliğe düşüren de eğitimdir.". 

Sizden konu sınırlaması yapılmadan  en fazla 10 sayfalık bir metin kaleme almanızı istiyoruz. Yazı tipi, Times New Roman ve 12 punto büyüklüğünde olacaktır.  Bu yazı şiir, edebi metin, eleştiri, deneme, veya fıkra türünde olabilir. Yazmanın ve okumanın zevkine varan bir nesli hayal ediyoruz. Yazısını bizimle paylaşan yazar arkadaşlarımıza Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği yayınlarından bir kitabimizi hediye edeceğiz. Eserinizi web sitemizde ve  Yeniden İMECE Hakem Kurulundan geçenleri Yeniden İMECE Dergimizde  yayınlayarak okurla buluşturacağız.
Köy Enstitülerinden Fakir Baykurt, Mehmet Başaran, Mahmut Makal, Talip Apaydın, Dursun Akçam... Ve nice yazar, şair yetişti. 

Köy Enstitülü Ulu Çınarlar izinde yeni yazarlar şimdi sıra sizde, başarılar diliyoruz.
Son Gönderim Tarihi :1 Nisan 2021
Yayınlama Tarihi Başlangıcı :17 Nisan 2021

Kayıt olmak için tıklayınız.


13 Mart 2021, Cumartesi     1482 defa okundu

Derneğimize üye olmak ister misiniz ?

Hakkımızda

-

İletişim
Bizi takip edin

Arama yapmak istediğiniz terimi girip ara butonuna basınız.

© 2024 THDSoft Tüm hakları saklıdır.